Laser MeDioStar XT® do depilacji ciała w Diana Spa !!!

W Diana Spa pracujemy na laserze diodowym niemieckiej
firmy Asclepion MeDioStar XT®, który jest obecnie najsilniejszym, najskuteczniejszym, a przy tym całkowicie bezpiecznym, modelem dostępnym na rynku. MeDioStar XT® usuwa niechciane włosy na stałe, prawie bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadzając skóry.

W dzisiejszych czasach usuwanie zbędnego owłosienia jest już koniecznością. Tradycyjne metody, jak golenie, woskowanie, depilatory chemiczne, czy mechaniczne często powodują podrażnienia, a ich efekty są krótkotrwałe.
Depilacja laserowa jest jedyną metodą pozwalającą na trwałe zniszczenie mieszków włosowych, a do tego jest szybka, łatwa i bezpieczna. Depilacja laserowa jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.


Cykl wzrostu włosa ma niezwykle istotne znaczenie dla depilacji laserowej. Na pełen cykl składają się trzy fazy - faza aktywnego wzrostu tzw. anagen, faza regresji tzw. katagen i faza spoczynkowa zwana telogenem. Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie tylko włosów znajdujących się fazie aktywnego wzrostu (anagen). Ostatecznym wynikiem działania lasera jest częściowe lub całkowite zaburzenie wzrostu takich włosów, co powoduje, że nie odrastają one wcale lub odrastają znacznie cieńsze i jaśniejsze. Włosy znajdujące się w innych fazach cyklu (telogenie lub catagenie) nie ulegają uszkodzeniu i odrastają w późniejszym czasie.


Z tego powodu dla uzyskania znaczącego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 4-8 tygodniowych odstępach czasu, tak by w trakcie kolejnych sesji zniszczyć te włosy, które początkowo znajdowały się w fazie regresji lub spoczynku.

Podczas usuwania owłosienia za pomocą lasera, jego światło jest wykorzystywane do zahamowania wzrostu włosów. Światło lasera przechodzi przez górne warstwy skóry, natomiast jego energia przenika do włosów; energia ta jest absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosach – melaninę. Zaabsorbowana energia światła jest przekształcana w ciepło i emitowana. Cały obszar mieszka włosowego ulega uszkodzeniu termicznemu z martwicą mieszka włosowego, zachodzącą w temperaturze około 60°C. Układ chłodzenia w systemie lasera zapobiega uszkodzeniu termicznemu naskórka. Po zabiegu może występować niewielkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje jednak samoistnie po krótkim czasie.

Skuteczność zabiegu jest uzależniona od następujących czynników:
• Kolor skóry
• Kolor włosów
• Grubość włosów
• Głębokość włosów w skórze
Średnica włosa wynosi zazwyczaj od około 0,03 do 1 mm. Włosy na rękach są cieńsze i jaśniejsze, a w okolicach miejsc intymnych – nieco grubsze i ciemniejsze. Zazwyczaj jaśniejsze włosy są bardziej oporne na zabiegi laserowe. W tych przypadkach do depilacji niezbędne jest zastosowanie większej energii. Do optymalnego i trwałego usunięcia owłosienia za pomocą lasera zazwyczaj niezbędnych jest kilka osobnych zabiegów (z reguły 6 zabiegów). Oprócz czynników wymienionych powyżej (kolor skóry i włosów, grubość i głębokość włosów), istnieje dodatkowy powód, dla którego konieczny jest więcej niż jeden zabieg: Włosy stale podlegają różnym cyklom rozwoju. Za pomocą lasera można trwale usunąć tylko te włosy, które są aktualnie w fazie wzrostu.


Przed zabiegiem:
1. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
2. Należy pamiętać, aby nie opalać się (słońce, solarium) 1 miesiąc przed zabiegiem.
3. Nie należy wyrywać włosów (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem i stosować kremów depilujących przynajmniej na tydzień przed zabiegiem.
4. Nie należy pić ziół uczulających na słońce (dziurawiec, nagietek) oraz stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C, itp.
5. Koniecznie należy poinformować osobę wykonującą zabieg o przyjmowanych lekach, w tym zwłaszcza o antybiotykach, lekach przeciwdepresyjnych.
6. Nie należy pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu, (alkohol wpływa niekorzystnie na przebieg terapii laserowej).


Po zabiegu:
1. Nie opalać się i bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu.
2. Podobnie jak przed zabiegiem, nie należy stosować leków i ziół uczulających na słońce oraz kosmetyków i leków złuszczających (min. do 2 tygodnie po zabiegu).
3. Przez kilka dni należy unikać podrażniania skóry w okolicach poddanych depilacji, a także nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.
4. Przez 2-3 dni stosować kilka razy dziennie krem alantan, solcoseryl lub bepanten.
5. Nie usuwać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).

Przeciwwskazania:
- Ciąża.
- Opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.).
- Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem).
- Leki światłouczulające, retinoidy.
- Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem).
- Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem).
- Skłonność do przebarwień.
- Bielactwo, łuszczyca.
- Peeling ( przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Uwagi praktyczne:
1. Wyniki depilacji laserowej zależą od indywidualnych cech pacjenta i nie ma żadnej możliwości ich przewidzenia. U większości osób powoduje ona trwałe (permanentne) zmniejszenie gęstości włosów.
2. Jakkolwiek większość osób dobrze znosi zabieg, to jednak działanie lasera na skórę zawsze powoduje pewien dyskomfort, stąd też w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kremu znieczulającego.
3. Należy informować na bieżąco o ewentualnych dolegliwościach bólowych i innych niepokojących objawach występujących w trakcie i po zabiegu. Dobry kontakt z osobą wykonującą zabieg pozwala na uniknięcie lub zminimalizowanie wielu niepożądanych skutków.

KTÓRA Z METOD DEPILACJI JEST NAJLEPSZA ?
MY JUŻ WIEMY, SPRAWDZILIŚMY TO DLA PAŃSTWA !


Ile kobiet, tyle zdań na temat depilacji.
Przedstawiamy Państwu nasze małe zestawienie, które z pewnością pomoże rozwiać wiele wątpliwości.
Sprawdziliśmy jakie koszty generują różne metody usuwania owłosienia na przestrzeni 5-ciu lat życia, na przykładzie łydek – najczęściej depilowana partia ciała zajmująca najwięcej czasu.
Ocenialiśmy w skali 1 – 5.

1) GOLENIE MASZYNKĄ

Zabieg możemy wykonywać w domu przy stosunkowo niewielkim koszcie jednego zabiegu.
Jednak jak policzymy ile wydajemy w ciągu tych pięciu lat na maszynki i pianki do golenia kwota może nas zaskoczyć. Wadą golarki jest niska jej skuteczność i konieczność częstego powtarzania co pochłania dużo czasu.

-Skuteczność – bardzo niska, co 2 – 3 dni konieczność powtórzenia -------------------------------------- 1 pkt,

-Działania niepożądane – częste podrażnienia, zacięcia, wrastanie włosków, zapalenie mieszków -- 2 pkt,

-Odczucia podczas zabiegu – zabieg bezbolesny, istniej możliwość zacięcia –-------------------------- 4 pkt,

-Koszt – jedna maszynka jednorazowa wystarcza nam na tydzień (koszt 5zł) + pianka do golenia 15zł/ m-c.

W skali pięciu lat to wydatek rzędu 2200zł -------------------------------------------------------------------------2 pkt,

-Czas – około 5 – 10 min. zabieg. W skali 5 – ciu lat to aż 5 475 min, czyli 91h 15 min --------------------1 pkt,2) DEPILACJA WOSKIEM

Najbardziej popularna „chwilowa” metoda usuwająca owłosienie, wymagająca regularnych wizyt u kosmetyczki co 2-3 tyg. co generuje nam duże koszty i stratę czasu.

-Skuteczność – bardzo duża, jednak zabieg powtarzany co 2-3 tyg. i dlatego....-----------------------------2 pkt,

-Działania niepożądane – możliwość podrażnienia skóry, wrastania włosków, zapalenia mieszków, a także zdarzają się uszkodzenia naczynka, skóra po zabiegu kilka godzin boli i piecze ----------------------------1 pkt,

-Odczucia podczas zabiegu – ból, ból i jeszcze raz ból -------------------------------------------------------1 pkt,

-Koszt – 45 zł / zabieg co około 3 tyg. co daje w okresie 5-ciu lat kwotę 3900zł ----------------------------1 pkt,

-Czas – około 30 min, czyli w skali 5-ciu lat 3120min, czyli 52 h ------------------------------------------------3 pkt,3) Depilacja laserem diodowym MeDioStar XT®

To najbardziej skuteczna i trwała metoda usuwania owłosienia. Efekty są doskonałe!
Seria od 4 do 6-ciu zabiegów może i jest kosztowna, ale pamiętajmy, że mamy spokój na całe życie.

-Skuteczność – bardzo wysoka, potrzebujemy 4 – 6 zabiegów. -----------------------------------------------5 pkt,

-Działania niepożądane – zdarzają się chwilowe podrażnienia -----------------------------------------------4 pkt,

-Odczucia podczas zabiegu – zabieg jest w większości przypadków bezbolesny, w przypadku odczuwania bólu możliwość żelowego znieczulenia --------------------------------------------------------------------------------5 pkt,

-Koszt – 350zł razy 6 serii daje kwotę 2100zł ----------------------------------------------------------------------5 pkt,

-Czas – około 1 godz. Co w skali 5-ciu lat tylko 6 godzin --------------------------------------------------------5 pkt,


4) Depilacja IPL

Alternatywa dla depilacji laserowej. Należy wykonać od 7 do 10 –ciu zabiegów + dodatkowo zabiegi podtrzymujące. Nie mamy 100% pewności usunięcia owłosienia.

-Skuteczność – potrzeba 7 – 10 zabiegów + roczni 1 zabieg podtrzymujący (przyjmujemy do kalkulacji 8,5 zabiegów w serii)-------- ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------3 pkt,

-Działania niepożądane – zdarzają się podrażnienia -----------------------------------------------------------4 pkt,

-Odczucia podczas zabiegu – zabieg bywa bolesny -----------------------------------------------------------4 pkt,

-Koszt – 8,5 zabiegu (200zł jeden zabieg) + 4 zabiegi podtrzymujące = 2230zł -----------------------------3 pkt,

-Czas – około 1 godz co generuje w skali 5-ciu lat 750min, czyli 12 godz. 30min. ---------------------------4 pkt,

Poniżej tabela z zestawieniem punktowym poszczególnych metod:
Wykres obrazujący przewagę depilacji laserem diodowym MeDioStar XT® nad pozostałymi metodami w okresie 5-ciu lat:
Wnioski:

Jak widać, depilacja laserowa MeDioStar XT® wygrywa uzyskując największą ilość punktów.
Zajmuje nam najmniej czasu, jest to metoda najtańsza i jako jedyna daje nam 100% skuteczności.
Czasem lepiej zainwestować i mieć spokój do końca życia, a nasza kalkulacja obejmuje okres tylko 5-ciu lat.
Zwróćmy uwagę na depilację maszynką – zajmuje nam nawet 4 doby w ciągu 5 – ciu lat.

ZAPRASZAMY !
           powrót >>>>>>
KONTAKT
Wszystkie prawa zastrzeżone © DianaSpa