LASEROWE USUWANIE NACZYNEK - MeDioStar XT® !!!

Rozszerzone naczynka krwionośne twarzy i nóg to problem, z którym coraz częściej borykają się kobiety i mężczyźni. Jednym z pierwszych objawów jest często pojawiający się rumień wywołany zmianą pogody bądź silnymi emocjami. Po jakimś czasie powstają tzw. „pajączki”, czyli popękane naczynka, których kruche ścianki nie wytrzymały ciśnienia krwi. Ich wystąpieniu sprzyjają w dużej mierze czynniki atmosferyczne, m.in. wiatr, mróz, gwałtowne zmiany temperatury, czy nadmiar słońca, jak również emocje, alkohol, stany zapalne, czynniki genetyczne i długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów.

Najskuteczniejszą, nieoperacyjną metodą leczenia popękanych naczynek jest terapia laserowa naszym urządzeniem MeDioStar XT®. Energia promieniowania laserowego przenikającego przez skórę prowadzi do koagulacji krwi, dzięki czemu drobne naczynka obkurczają się.

Indywidualnie jest ustalana ilość zabiegów, kiedy mamy doczynienia z pojedynczymi zmianami przeważanie wystarcza jeden zabieg, w przypadku większej sieci czerwonych „ pajączków” należy go 3-4 razy powtórzyć.

Efekty zabiegu laserowego nie są natychmiastowe. Całkowite wchłonięcie zamkniętego naczynia powinno nastąpić w okresie kilku, bądź kilkunastu dni. Zdarza się, że niewielka część naczyń pozostaje niewrażliwa na leczenie.

Przed zabiegiem:
1. Konieczna jest konsultacja z naszym lekarzem, pozwalająca zakwalifikować pacjenta do leczenia laserowego. Ocenia on ilość, średnicę, kolor i głębokość zmian naczyniowych, a także indywidualną wrażliwość i reakcję skóry.
2. Przeprowadzana jest przez lekarza tzw. próba laserowa w celu optymalnego dobrania parametrów impulsu, aby uzyskać jak najlepszy efekt, przy maksymalnym bezpieczeństwie i komforcie pacjenta.
3. Nie można opalać się na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.
4. Trzeba odpowiednio nawilżyć skórę poprzez picie dużej ilości wody mineralnej i stosowanie odpowiednich kremów nawilżających.
5. W dniu zabiegu nie wolno pić alkoholu, gdyż zaburza on przepływ krwi.
6. Nie wolno wykonywać innych zabiegów laserowych oraz peelingów w obszarze skóry poddawanej leczeniu na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem.


Po zabiegu:
1. W miejscach poddanych działaniu lasera mogą się pojawić zaczerwienienia, lekki obrzęk, pieczenie, swędzenie lub większa wrażliwość skóry (tkliwość).
2. Nie wolno się opalać przez minimum 4 tygodnie.
3. Konieczna jest ochrona przed słońcem przez minimum 1 miesiąc po zabiegu – stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym.
4. Należy unikać czynników mogących spowodować rozszerzenie naczyń, takich jak wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatury – przez ok. 4-5 dni.
5. W przypadku uszkodzonej skóry należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 4-5 dni po zabiegu, w innych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.
6. Kilka dni po zabiegu nie należy stosować mydła, spirytusu i toników na bazie alkoholu, nie wykonywać peelingów i innych zabiegów laserowych, nie ocierać leczonych miejsc gąbką lub ręcznikiem w celu uniknięcia podrażnień a także urazów skóry.
7. 4 tygodnie po zabiegu należy zgłosić się na wizytę kontrolną.


W przypadku zabiegu laserowego powikłania występują bardzo rzadko, a ich przyczyną jest najczęściej nieprzestrzeganie zaleceń lekarza. W miejscach naświetlania mogą pojawić się pęcherzyki, strupki lub zasinienia skóry, które znikną po ok. 2 tygodniach. W niektórych wypadkach pojawia się brązowe zabarwienie skóry, będące naturalnym procesem metabolizmu hemoglobiny z zamkniętego naczynia, które może utrzymać się do 12 tygodni po zabiegu. U osób opalonych lub o ciemnej karnacji, mimo ochrony przed słońcem, mogą pojawić się zmiany pigmentacyjne, takie jak przebarwienia lub odbarwienia skóry, które powinny ustąpić w ciągu 6 miesięcy, jednak w niektórych, bardzo rzadkich, przypadkach mogą być nieodwracalne. U niektórych osób w miejscu naświetlenia uaktywnia się wirus opryszczki.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań, uszkodzeń skóry lub innych niepokojących sygnałów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Przeciwwskazania do zabiegu :
• ciąża oraz karmienie piersią,
• świeża opalenizna (co najmniej 4 tygodnie przerwy),
• spożywanie leków oraz ziół światłouczulających (retinoidy, p/depresyjne, tetracykliny, dziurawiec, nagietek),
• spożycie alkoholu na dobę przed zabiegiem,
• cukrzyca,
• bielactwo i aktywna faza łuszczycy,
• epilepsja,
• zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków zmniejszających krzepliwość,
• skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)


ZAPRASZAMY !
           powrót >>>>>>
KONTAKT
Wszystkie prawa zastrzeżone © DianaSpa